SHIATSU MASSZÁZS
Alkalmas megelőzésként és az egészséges, jó közérzet fenntartására.
Az emberi testet egészében, rendszerként értelmezi és a kezelés ennek megfelelően komplex terápia, mely az összefüggéseket is szem előtt tartja. Részét képezi az elfordult csípő és az elmozdult csigolyák gyengéd, szinte fájdalommentes helyretétele, a meridiánok áramlásának helyre állítása, és a meridiánokhoz tartozó szervek kezelése is. Mint például máj-máj meridián, gyomor-gyomor meridián, tüdő-tüdő meridián, és így tovább.
A shiatsu a betegségeket is így kezeli. A betegségtudatot enyhítve, nem betegséget, hanem a gyógyulni vágyó személyt szem előtt tartva meridiánt, energiaáramlást és a hozzá tartozó szervet kezel, állít helyre.
Eredményessége abban gyökerezik, hogy az emberi test öngyógyító képességét aktivizálja.
Alkalmas
- Ha beakadt, beszorult, becsípődött a háton valami, a shiatsu gyengéd strukturális korrekcióival helyre mozdítja a csontokat, ízületek.
- Farkcsont és keresztcsont fájdalmakat enyhít.
- Enyhülést hoz a fájdalmas területeken,
- Csökkenti a magas vérnyomást,
- Megelőzi a megfázást, erősíti az immunrendszert,
- Javítja az emésztést,
- Csökkenti a stresszhatásokat a testben,
- Pánikbetegség esetén kineziológiával együtt rendkívül hatékony,
- Álmatlanság, nehéz elalvás esetén jógával kombinálható.
A shiatsu (siacu), a kranioszakrális rendszer mozgatásával nagyon lágy és hatékony a testben lévő fájdalmak megszüntetésére:
- Hatékonyan lazítja a koponyalapot, így nyak, fej, és arcfájdalmaknál nagyszerűen használható.
- Karideg problémában, fül-, orr- torokbántalmak és légzési zavarok esetén hatékony terápia.
- A medencefenék blokkoltságának feloldása javítja az emésztést, és a medencetáji betegségeiben is segít.
- A deréktáji és lábfájdalmak sokat javulnak, mert segít, hogy a lágy szövetek elengedjék a kialakult feszültségmintákat.
- Javítja a keringést.
- Megelőzésként és a szervezet optimális működésének helyreállítására alkalmazható.
- Korhatár nélkül gyerekeken és idősebbeken is alkalmazható a terápia.
- Szülési, születési traumákkor lágyságánál fogva ajánlható kezelési forma.
Mivel a stresszbetegségeknél (asztma, inszomnia – álmatlanság, nyugtalanság, depresszió, gyomorfekély, reflux, vastagbélgyulladás) az idegrendszer fel van csavarva, a kineziológiával párhuzamosan alkalmazva harmóniába lehet hozni az idegrendszert.
A kranioszakrális rendszer működési elve a koponya és a keresztcsont egységén alapszik. Az agyat és a gerincvelőt körülvevő kötőszöveti hártyák is a rendszer részét képezik, a bennük keringő agyi- és gerincvelői folyadékkal együtt.
A kranioszakrális ritmus, mely minden emberben egyedi, az agyi és gerincvelői folyadéknak és a hozzájuk kapcsolódó képleteknek köszönhetően tova terjed az egész testben, így az az egész testen érzékelhető. Hatására az egész test képes ellazulni, még azok a területek is, amelyek korábban görcsben álltak.
A kranioszakrális terápia ezt a természetes ritmust állítja vissza a szervezetben. Ezzel gyógyulni vágyó saját életritmusa is visszatér. Célja a koponyacsontok kötőszövetes határainak lehetőségével, azok apró-pici mozgatása, mellyel hatást lehet gyakorolni a vázrendszer egészére, az izmokra, a kötőszövetekre, az erekre és az idegekre. Fejfájások, migrének, megfeszült, csomós izomzat kioldására alkalmas. A terápia alatt a blokkolt kötőszövetes határok, lemezek, ízületek és izomfeszültségek kioldódási folyamatai néhány másodperctől több percig is eltarthatnak. A fizikai vagy lelki sérülések által létre jött gátak felszabadításával az idegi funkciók is harmonizálódnak, és a test öngyógyító folyamatai beindulnak.
A páciens számára kellemes és pihentető terápia, 1 órát vesz igénybe.
A kezelés kényelmes ruházatban történik krémek, olajok használata nélkül.
A kezelésre kényelmes nadrágot, polót, pulóvert és saját lepedőt hozzon magával.
Szeretettel várom!
Sztrapek Mónika
Természetgyógyász kineziológus, shiatsu gyógyász, jóga tanárnő